Kto som

Moja cesta ku kachliarstvu

Kachliarstvo si ma získalo tým, že je to remeslo s užitočnými a krásnymi dielami na konci celého môjho snaženia. Teší ma ten okamih, keď mi zavolá spokojný zákazník a nadšeným hlasom mi hovorí, ako si jeho rodina užíva krásne chvíle pri rozkúrenom krbe.

Rozhodnutie stavať krby a pece prišlo oveľa skôr ako som postavil prvé dielo. Vyrastal som v rodinnom dome, kde bolo kúrenie v kachľovej peci v chladných jesenných a zimných mesiacoch každodenná rutina. Od určitého veku to bola moja takpovediac domáca úloha, pretože som prichádzal zo školy ako prvý . Neskôr som mal možnosť sledovať starého majstra kachliara pri jeho práci. Vydržal som hodiny sledovať jeho ruky, až ma nakoniec pasoval za pomocníka na miešanie hliny. Je tak len prirodzené , že práca s hlinou a blikajúci plameň ohňa si ma celkom podmanili.

Od tohto momentu do postavenia môjho prvého diela pretieklo v Hornáde veľa vody, ale našiel som to, čo ma baví a napĺňa. Stal som sa kachliarom.

V roku 2008 som oslovil skúseného kachliara, ktorý mi odovzdal prvé skúsenosti a dal mi okúsiť aké je to byť kachliar, za čo som mu vďačný a vážim si to.

Po dvoch rokoch práce s týmto majstrom, najprv ako pomocník a neskôr ako kolega, som v roku 2010 postavil svoje prvé kachliarske dielo už pod svojím vlastným menom. Ako to už v tomto remesle býva, presvedčil ma kamarát, aby som mu postavil pizza pec so šporákom a to vlastne odštartovalo moju cestu samostatného kachliara.

V roku 2011 som sa prihlásil do kachliarskej školy v Banskej Bystrici. O rok neskôr som ju úspešne ukončil a dosiahol zodpovedajúce vzdelanie kachliara. Dnes staviam krby, pece a ostatné kachliarske diela nielen v okolí Košíc, ale v rámci celého Slovenska podľa predstáv a nárokov ich majiteľov .

Napriek tomu, že pred niekoľkými rokmi kachliarstvo zažívalo neľahké časy, až sa zdalo, že úplne zanikne, teraz je opäť v obľube. Jeho technické a technologické možnosti umožňujú stavať okrem tradičných aj veľmi moderné diela s vysokou efektivitou.

Svoje remeslo staviam na odbornosti a osobnej komunikácii s klientom. Ak som vás oslovil svojimi dielami, ktoré si môžete pozrieť v galérii budem rád ak si spoločne nájdeme čas na obhliadku a zhmotnenie vašich predstáv.


Ako staviam diela

Nájsť ideálne množstvo tepla pre potreby zákazníka je dnes skutočným umením. Navrhnúť krb, alebo pec tak, aby mala rodina zdravé sálavé teplo, nebolo ho príliš veľa a naopak bolo ho tak akurát a nemuselo sa do ohniska prikladať často je hádam väčšie umenie ako postaviť samotné dielo.

Normy v izolovaní nových budov vyžadujú nový spôsob, ako uložiť prebytočné teplo a neskôr ho znova uvoľniť.

eye-solid

Obhliadka je prvý krok k vysnenému krbu alebo peci

Je dobre vidieť stavbu alebo priestor, kde bude nové dielo stáť. Ak mám informácie o materiáloch z ktorých je stavba postavená, poznám jej dispozíciu dokážem navrhnúť dielo lepšie a efektívnejšie. Rovnako tak interiér je vodítkom pre navrhnutie dizajnu krbu.

Vždy začínam prácu na novom diele stretnutím s majiteľom stavby a obhliadkou miesta, kde si povieme individuálne potreby a možnosti. O to jednoduchšia a radostnejšia je potom ďalšia spolupráca..

call 0904 531 135

Túžba po pohľade do ohňa zmenila aj konštrukciu krbov a pecí. Používame veľké presklenia, menej vody v stavebnom procese, viac lepenia suchých materiálov a tým stavba rýchlo rastie.

Na optimálny návrh najprv spočítam potrebu tepla pre danú miestnosť alebo viac miestností a vypočítam správne rozmery ohniska, obstavby aj akumulácie.

Pokiaľ ide o dizajn diela, tu môžete naozaj popustiť uzdu vašej fantázii a kreativite. Súčasný výber produktov a materiálov je skutočne široký Aby ste mali lepšiu predstavu, vytváram kresby a 3D vizualizácie.

handshake-solid

Odsúhlasenie návrhu a počiatočná záloha

Po odsúhlasení návrhu rozpočtu a dizajnu diela v ktorom sú zahrnuté potrebné materiálové a pracovné náklady môže vaša stavba naberať kontúry.

digging

Realizácia diela

Tu prichádza najzaujímavejšia časť realizácie vášho krbu alebo pece. Samotná stavba. Stavba prebieha podľa plánu a rozpočtu. Prípadné zmeny alebo úpravy konzultujem s vami. Máte nad priebehom stavby kontrolu.

fireplace

Odovzdanie diela

Dokončené dielo si prevezmete, zakúrime v ňom, zaškolím vás do jeho obsluhy a údržby a môžete ho s radosťou užívať dlhé roky.

Ak sa vám môj postup páči poďme na to. Môžeme nakresliť prvý náčrt vášho krbu

Zavolajte na 0904 531 135

A dohodnite si naše prvé stretnutie.


Členstvo v Cechu kachliarov

Moje členstvo v Cechu kachliarov

Ako profesionál som členom Cechu kachliarov od roku 2012. Moje členstvo v tomto združení je dobrovoľné.

Moje členstvo v Cechu kachliarov

Vzdelanie, ktoré náš cech poskytuje kachliarovi je dôležitým prínosom pre jeho prácu. Ako člen cechu mám potrebné zručnosti nielen pri stavbe krbu alebo pece.

Práca kachliara sa dnes nezaobíde bez znalosti predpisov a noriem. Príslušné normy musia byť dodržané, aby dielo bolo bezproblémové a bezpečné.


Garancie pri stavbe diela

Ako kachliar som rád, keď krb alebo pec prináša ich majiteľom radosť a dlhé roky im dobre slúži. Preto staviam vaše diela z kvalitných materiálov a podľa presných postupov. Nesiem zodpovednosť za jeho funkčnosť a kvalitu. V rámci našej spolupráce dodržiavam tieto pravidlá:
Dodržanie dohodnutých cenových podmienok

Dodržanie dohodnutých cenových podmienok

Po odsúhlasení návrhu a ceny za dielo garantujem, že sa cena počas realizácie ani po jej dokončení nemení. Ak bude potrebná zmena, budete o nej vedieť vopred. Verím v budovanie dôvery s mojimi klientmi poskytovaním jasnej a úprimnej komunikácie počas celého procesu, pričom zaisťujem, že nedôjde k žiadnym prekvapeniam, pokiaľ ide o náklady na vaše vlastné kachle na drevo.
Dodržanie-správneho-technologického-postupu

Dodržanie správneho technologického postupu

V oblasti remeselnej výroby kachlí na drevo je prvoradá precíznosť a dodržiavanie správnych technologických postupov. Ako skúsený kachliar dodržiavam postupy tak, aby som zabezpečil stavbu diel, ktoré obstoja v skúške času. Od prípravy podkladu až po inštaláciu kachlí je každý krok vykonaný s presnosťou a zmyslom pre detail, čo zaručuje nielen vizuálne príťažlivý výsledok, ale aj efektívnu a bezpečnú prevádzku kachlí. Dôverujte mojej odbornosti. Váš krb alebo pec na drevo bude postavená podľa technologických postupov, ktoré vám poskytnú trvalé teplo a fantastickú atmosféru.
Kachlovy sporak zelene kachlice

Garancia zdravých a nezávadných materiálov

Ako zanietený kachliar vyrábam kachle a krby na drevo z ekologických materiálov. Každé dielo je precízne skonštruované so záväzkom k trvalej udržateľnosti, ktorá zabezpečuje nielen teplo, ale aj pozitívny vplyv na životné prostredie. Výberom mojich služieb získate nielen krásnu kachľovú pec či krb na drevo, ale prispejete aj k zelenšej a ekologickejšej budúcnosti. Doprajte si teplo udržateľného života s ekologickými dielami na drevo..

Samozrejme že všetky ostatné záručné podmienky poskytované výrobcami jednotlivých produktov platia podľa zákonov SR.