NEREZOVÉ KOMÍNY

Nerezové komíny sú vďaka svojim funkčným a estetickým vlastnostiam optimálne na odvod spalín pre spotrebiče na tuhé palivo. Odolávajú teplotám až do 1000°C, UV žiareniu a aj tým najťažším poveternostným podmienkam. Rovnako dobre odolávajú spalinám , ktoré vznikajú pri horení.

Navyše aj v interiéri nepôsobia rušivo a zvlášť keď je interiér ladený do industriálneho štýlu voľba padne jednoznačne pre nerezový komín.

Fasádne nerezové komíny nevyžadujú zvláštnu prípravu a aj po dokončení stavby sa dajú bez veľkého narušenia fasády namontovať. Ak sa teda rozhodujete pre komín k budúcemu krbu alebo peci, nerezový komín je určite dobrá voľba.

Nerezové komíny sa vyrábajú v jednovrstvovom alebo trojvrstvovom systéme.

Jednovrstvové komíny sú určené pre sanáciu existujúcich komínov. „Vyvložkovať“ je možné napr. keramické alebo staršie tehlové komíny alebo komíny zo šamotových tehál.


TROJVRSTVOVÝ KOMÍN PRE VÁŠ DOM

Trojvrstvový komín je určený na odvod spalín zo spotrebičov a je vhodný na prvotnú alebo dodatočnú inštaláciu na stavbu akou je napr. rodinný dom.

Kondenzát je odvedený cez odtok mimo takže žiadne starosti ani obsluha navyše. Komínové dvierka sú taktiež v exteriéri takže pri čistení komína nie je žiadne riziko úniku sadzí do interiéru.

Nerezový komín je bezpečný a ľahký , preto nevyžaduje masívnu základovú dosku.


ODBORNÁ MONTÁŽ

  • Každý systém má svoje určenie a ich použitie odporúčam vopred odkonzultovať.
  • Pred samotným obstaraním a montážou musí byť známa výška komína, orientácia napojenia krbu, pece, alebo piecky.
  • Ďalej je potrebné mať ujasnenú polohu a umiestenie čistiacich a revíznych dierok.
  • Komín musí spĺňať potrebné odstupy a požiadavky podľa príslušných noriem.
  • Odporúčam už v tejto fáze využiť konzultáciu a urobiť potrebné veci od začiatku správne a v súlade s normami aby revízia a kolaudácia prebehla bez problémov.

Komín dodávam dimenzovaný presne podľa potrieb stavby a spotrebičov.
Vyžiadajte si cenovú ponuku na nerezový komín s odbornou montážou a dovozom priamo od dodávateľa .