HYPOKAUSTOVÝ KRB


VYKUROVANIE VIACERÝCH MIESTOSTÍ SÁLAVÝM TEPLOM

Hypokaustový krb vykúri váš dom zdravým sálavým teplom. Slovo „hypokauston“ pochádza z gréčtiny a znamená „Kúrenie (vyhrievanie) zdola“. Gréci takto vykurovali podlahy svojich kúpeľov. Systém sa neskôr cez Rimanov dostal aj do Európy a dnes ho staviame ako súčasť vykurovania rodinných domov.

Princíp hypokaustového vykurovania spočíva v rozložení tepla na veľkú plochu, z ktorej sa pozvoľným sálaním šíri.

Dnešný hypokaustový krb využíva tieto fyzikálne princípy uzavretej cirkulácie tepla a pridáva moderné materiály a technológie. Oproti sálavej peci je tento systém rozšírený o uzavretý teplovzdušný systém. Pomocou hypokaustu tak môžete vykurovať nielen veľké priestory, ale i celé poschodia domov a susediace miestnosti.

Teplo, ktoré vychádza z krbovej vložky zohrieva vzduch v uzavretom systéme obstavby. Vzduch ktorý takto cirkuluje v obstavbe zohrieva samotnú obstavbu a naakumulované teplo potom táto obstavba distribuuje ďalej do izby alebo miestností ktorých je hypokaustový krb súčasťou.

Hypokaustovým systémom je možné zdravým sálavým teplom vykurovať viacero izieb bez toho, aby bolo v izbách potrebné vyrobiť otvory na prúdenie vzduchu.

Tento typ krbu je stavaný tak aby ohrieval veľké plochy, čím sa vysoká teplota vzduchu v obstavbe rozloží na tieto plochy a potom nižšou teplotou povrchu sála teplo do miestnosti.


NÁHĽAD NA SYSTÉM HYPOKAUSTOVÉHO KRBU

Hypokaust
CHCEM TAKÝTO KRB
 • Volajte +421 904 531 135
 • Vykurovanie viacerých izieb alebo poschodia uzavretým systémom a sálavým teplom
 • Individuálny dizajn
 • Prestížne prevedenie
 • Zdravá alternatíva pre osoby citlivé na zvírený prach
 • Pozvoľné uvoľňovanie tepla do priestoru
 • Pohľad na živý oheň
 • Krbová vložky vysokej kvality
 • Osvedčený princíp starých Rimanov s novými technológiami
 • Teplo nie len v obývačke ale aj v ďalších izbách
 • Bezpečný krb v najvyššej kvalite

Hypokaustový krb je ideálnym dielom do drevostavieb.

Hypokaustový krb je priam predurčený na použitie v moderných drevostavbách, ktoré majú samy o sebe nízku tepelnú zotrvačnosť, nízku schopnosť akumulácie.

Pri vhodnom návrhu hypokaustu a v kombinácii s elektronikou, ktorá podľa teploty spalín riadi množstvo nasávaného vzduchu priložíte dva až trikrát a následne sa krb necháte vyhasnúť. Obstavba potom postupne uvoľňuje akumulované teplo, a to po dobu 6 až 24 hodín (v závislosti od veľkosti akumulačnej masy)


KRB AJ S VYHRIEVANOU LAVIČKOU

Tvar a veľkosť hypokaustového krbu môže byť rôzny.

Môže vyzerať ako jednoduchý a decentný kváder alebo môže mať rôzne vybrania a police.

Veľmi obľúbeným riešením je vykurovaná lavička, ktorá v zime poskytuje veľmi veľa radosti a príjemných chvíľ.

Veľkosť celého diela sa dimenzuje podľa tepelných potrieb miestnosti, kde stojí.


ATMOSFÉRA A ZDRAVÉ KÚRENIE

Hypokaustový krb je prepracované kachliarske dielo. Mať doma takýto krb je ako mať v garáži prestížne auto.

Projekcii aj realizácii venujem náležitú pozornosť, aby boli všetky detaily diela dotiahnuté do optimálneho stavu. Užívanie takéhoto krbu potom prináša jeho majiteľom naozaj zaslúžené potešenie.

K hypokaustovému krbu je optimálne zvoliť aj krbovú vložku patričnej kvality a dizajnu. S výberom výrobcu krbovej vložky, jej dizajnom a potrebnými parametrami vám rád pomôžem.


Správne navrhnutá krbová vložka pre hypokaustový krb odrazí aj funkčnosť a výkon celého systému hypokaust. Komfort pri obsluhe je nemenej dôležitý a preto odporúčam využiť moje poradenstvo.


TEPLO, KTORÉ SÁLA AJ NIEKOĽKO HODÍN

Akumulačný krb spája optiku krbu a akumulačnú schopnosť pece. Akumulácia síce nie je taká dlhá ako pri akumulačnej peci, ale sálavé teplo šírené cez akumulačné steny krbu vytvára príjemnú atmosféru domova a svojimi vlastnosťami je príbuzné slnečnému žiareniu.

Akumulačný krb výrazne prispieva k šetreniu nákladov na vykurovanie. Po naakumulovaní tepla z dávky dreva ešte niekoľko hodín vytvára príjemné teplo a vy nemusíte prikladať príliš často.

parallax background

Ako prebehne stavba akumulačného krbu u vás?

eye-solid1

Obliadka

handshake-solid2

Nákres a cenová ponuka

digging3

Realizácia

fireplace4

Odovzdanie a zaškolenie diela