AKUMULAČNÝ KRB

VYKUROVANIE PRIESTORU SÁLAVÝM TEPLOM

Akumulačný krb je moderný zdroj tepla, ktorý je v súčasnosti štandardom pri realizácii záložného alebo aj primárneho zdroja tepla.

Akumulačný krb vykuruje priestor teplom, ktoré cirkuluje v uzavretej akumulačnej obstavbe a následne sála do miestnosti. Ohrievaný vzduch nie je “vyfukovaný” do miestnosti, takže tento typ krbu nevytvára neželané nadmerné prúdenie vzduchu.

Sálavé teplo, sa akumuluje do predmetov a stien v interiéri. Nešíri sa vzduchom, ale jedná sa o žiarenie. Toto je podobné slnečnému žiareniu, preto ho človek vníma ako príjemné a prirodzené.

Predmety získané teplo ďalej sálajú, a takto sa tvorí konštantná izbová teplota. Steny zostávajú suché, čo je tým najlepším predpokladom pre zdravú klímu v miestnosti.

Takýto krb má v závislosti od použitých materiálov a akumulačných prvkov tepelnú zotrvačnosť 4-8 hodín. Prikladať do krbu stačí 2 - 3 krát za deň. Jeho prevádzka je tak efektívna a obsluha je dostatočne komfortná čo sa dá ešte umocniť použitím elektronickej regulácie, ktorá sa postará o optimálny priebeh horenia a nakoniec aj o uzavretie prívodu vzduchu do ohniska po dohorení.

NEZÁVISLOSŤ A VÝRAZNÉ ZNÍŽENIE NÁKLADOV NA VYKUROVANIE

Drevo je ekologický zdroj tepla. Ak chcete používať krb na šetrenie primárnych vykurovacích energií ako je plyn, alebo elektrická energia potom je takýto krby ideálny pre váš domov.

Drevo ako obnoviteľný zdroj je ekologický a ak je zaobstarané z okolia 10 – 20 km od bydliska vynaloží sa na vykurovanie domu najnižšia celková potrebná energia. Čím rýchlejšie a kompletne je dielo postavené, tým skôr môžete šetriť náklady na vykurovanie.

V prípade výpadkov primárnej energie alebo poruchy napr. plynového kotla zabezpečíte rodine plnohodnotný vykurovací zdroj tepla.


INVESTÍCIA, KTORÁ MÁ ZMYSEL

Dlhodobým trendom sú aj rohové presklenia s dohora výsuvnými dvierkami.

Veľké presklenia, ktoré majú súčasné krbové vložky rýchlo zohrejú napr. obývaciu izbu a zvyšné teplo naakumulované v akumulačných materiáloch sa postupne uvoľňuje do priestoru a neprekuruje ho.

Akumulacny-krb-krbova-vlozka
Správne navrhnutá krbová vložka pre akumulačný krb nesporne dotvára celkovú estetickosť diela. Komfort pri obsluhe je nemenej dôležitý a preto odporúčam využiť moje poradenstvo. Od správneho navrhnutia výkonu krbovej vložky sa odvíja aj tepelný komfort bývania.

Akumulacny-krb
CHCEM TAKÝTO KRB
 • Volajte +421 904 531 135
 • Prestížne prevedenie
 • Vykurovanie sálavým teplom
 • Zdravá alternatíva pre osoby citlivé na zvírený prach
 • Individuálny dizajn
 • Pozvoľné uvoľňovanie tepla do priestoru
 • Pohľad na živý oheň
 • Dohora otvárané krbové vložky s rovným alebo rohovým presklením
 • Kvalitné trvácne ohnisko
 • Špeciálne stavebné materiály od renomovaných výrobcov
 • Prikladací interval 8 alebo 12 hodín
 • Neoceniteľné sálavé teplo

TEPLO, KTORÉ SÁLA AJ NIEKOĽKO HODÍN

Akumulačný krb spája optiku krbu a akumulačnú schopnosť pece. Akumulácia síce nie je taká dlhá ako pri akumulačnej peci, ale sálavé teplo šírené cez akumulačné steny krbu vytvára príjemnú atmosféru domova a svojimi vlastnosťami je príbuzné slnečnému žiareniu.

Akumulačný krb výrazne prispieva k šetreniu nákladov na vykurovanie. Po naakumulovaní tepla z dávky dreva ešte niekoľko hodín vytvára príjemné teplo a vy nemusíte prikladať príliš často.

parallax background

Ako prebehne stavba akumulačného krbu u vás?

eye-solid1

Obliadka

handshake-solid2

Nákres a cenová ponuka

digging3

Realizácia

fireplace4

Odovzdanie a zaškolenie diela